- سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

واحد نشریه

درباره نشریات دانشکده تربیت بدنی

دسترسی به اطلاعات علمی، نیاز اساسی تمام پژوهشها می باشد. پژوهش های علمی نیز ارزش فراوان دارند، چرا که اساس توسعه جوامع بشری در تمام زمینه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی می‌باشد . لذا انتشار نشریه تخصصی برای هر سازمان به مثابه شناسنامه و سند هویت آن سازمان تلقی می شود ، زیرا از یک طرف بازتاب یافته های علمی دانش پژوهان ژرف اندیش و محل عرضه پژوهشهای گرانقدر آنان است که در معرض داوری متفکران و متخصصان قرار گیرد و از سوی دیگر عرصه تقابل اندیشه و تقاطی افکار در زمینه های تخصصی مربوط است ، سپاسگزاریم خالق یکتا را که به مدد او توفیق، حاصل گردیده و سعادت، به یاریمان شتافت ؛ تا به همت والای فرهیختگان، نشریه حرکت دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزش دانشگاه تهران به عنوان اولین نشریه علمی – پژوهشی در زمینه تربیت بدنی انتشار یافت. 

نشریه حرکت از سال 1378 به صورت فصلنامه شروع به فعالیت کرد . 18 نفر به عنوان اعضاء هیئت تحریریه با نشریه همکاری می نمودند. 39 شماره از نشریه حرکت منتشر شد و از شماره 40 آن به صورت 4 گرایش تخصصی تاکنون منتشر شده است . 

 

عملکرد نشریه حرکت

 از سال 1387 مسئولین دانشکده و دست اندرکاران نشریه حرکت در صدد بودند که نشریه حرکت را به صورت 4 گرایش تخصصی منتشر نمایند . بعد از تلاش و پیگیری های پی در پی سرانجام موفق به اخذ مجوز از سوی وزرات علوم تحقیقات و فن آوری گردید. از شماره 40 ، نشریه حرکت به صورت تخصصی با عناوین جدید منتشر شد. هم اکنون دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران 4 نشریه فارسی (به همراه چکیده های لاتین) به صورت تخصصی منتشر می نماید. عناوین تخصصی نشریات عبارتند از : 1. نشریه علوم زیستی ورزشی، 2. نشریه مدیریت ورزشی ، 3. نشریه رشد و یادگیری حرکتی – ورزشی ، 4. نشریه طب ورزشی . در حال حاضر مدیر مسئول کلیه نشریات جناب آقای دکتر رضا رجبی می باشند. نشریه علوم زیستی ورزشی با سردبیری جناب آقای دکتر علی اصغر رواسی ، مدیر داخلی سرکار خانم آزموده و 8 نفر اعضاء هیئت تحریریه فعالیت می کنند. نشریه مدیریت ورزشی با سردبیری جناب آقای دکتر محمود گودرزی، مدیر داخلی سرکار خانم آزموده و 9 نفر اعضاء هیئت تحریریه فعالیت می کنند. نشریه رشد و یادگیری حرکتی – ورزشی با سردبیری جناب آقای دکتر فضل اله باقرزاده ، مدیر داخلی سرکار خانم آزموده و 8 نفر اعضاء هیئت تحریریــه فعــالیت می کنند. نشریه طب ورزشی با سردبیری جناب آقای دکتر محمدحسین علیزاده ، مدیر داخلی سرکار خانم آزموده و 9 نفر اعضاء هیئت تحریریه فعالیت می کنند. 

بقیه دست اندرکاران نشریات به شرح زیر می باشند:

مترجم و ویراستار لاتین: مریم مهدی زاده باغبانی

ویراستار ادبی: فاطمه جهانگیری

حروفچینی و صفحه آرایی: مهناز مهاجر

آدرس دفتر نشریه: تهران ، خیابان کارگر شمالی ، بین خیابان 15 و 16 ، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران، ساختمان تحصیلات تکمیلی ، طبقه اول، دفتر نشریه

تلفکس: مستقیم : 88630002 شماره داخلی : 61118847