- شنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

واحد نشریه

درباره نشریات دانشکده تربیت بدنی
دسترسی به اطلاعات علمی، نیاز اساسی تمام پژوهشها می باشد. پژوهش های علمی نیز ارزش فراوان دارند، چرا که اساس توسعه جوامع بشری در تمام زمینه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی می‌باشد . لذا انتشار نشریه تخصصی برای هر سازمان به مثابه شناسنامه و سند هویت آن سازمان تلقی می شود ، زیرا از یک طرف بازتاب یافته های علمی دانش پژوهان ژرف اندیش و محل عرضه پژوهشهای گرانقدر آنان است که در معرض داوری متفکران و متخصصان قرار گیرد و از سوی دیگر عرصه تقابل اندیشه و تقاطی افکار در زمینه های تخصصی مربوط است ، سپاسگزاریم خالق یکتا را که به مدد او توفیق، حاصل گردیده و سعادت، به یاریمان شتافت ؛ تا به همت والای فرهیختگان، نشریه حرکت دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزش دانشگاه تهران به عنوان اولین نشریه علمی – پژوهشی در زمینه تربیت بدنی انتشار یافت. 
نشریه حرکت از سال 1378 به صورت فصلنامه شروع به فعالیت کرد . 18 نفر به عنوان اعضاء هیئت تحریریه با نشریه همکاری می نمودند. 39 شماره از نشریه حرکت منتشر شد و از شماره 40 آن به صورت 4 گرایش تخصصی تاکنون منتشر شده است . 
 
عملکرد نشریه حرکت
 از سال 1387 مسئولین دانشکده و دست اندرکاران نشریه حرکت در صدد بودند که نشریه حرکت را به صورت 4 گرایش تخصصی منتشر نمایند . بعد از تلاش و پیگیری های پی در پی سرانجام موفق به اخذ مجوز از سوی وزرات علوم تحقیقات و فن آوری گردید. از شماره 40 ، نشریه حرکت به صورت تخصصی با عناوین جدید منتشر شد. هم اکنون دانشکده علوم ورزشی وتندرستی دانشگاه تهران 3 نشریه فارسی به صورت فصلنامه (به همراه چکیده های کوتاه وگسترده لاتین)  و یک نشریه به صورت دوفصلنامه وبه زبان انگلیسی منتشر می نماید. عناوین تخصصی نشریات عبارتند از :
  • نشریه رشد و یادگیری حرکتی – ورزشی
  • نشریه علوم زیستی ورزشی
  • نشریه مدیریت ورزشی
  • نشریه انگلیسی Sport Sciences and Health Research
 
کادر عمومی در تمام نشریات
در حال حاضر مدیر مسئول کلیه نشریات جناب آقای دکتر عباسعلی گائینی می باشند.
 
سردبیران:
آقای دکتر محمود شیخ – آقای دکتر علی اصغر رواسی – آقای دکتر مهرزاد حمیدی – خانم دکتر شهزاد طهماسبی 
مدیران داخلی:
خانم دکتر همیلا تکلی – خانم طیبه پورزاهد – خانم دکتر فریبا عسگریان – خانم دکتر سپیده لطیفی
 
مترجم و ویراستار انگیسی:
خانم زهرا جلال زاده – آقای علیرضا امینائی – آقای سید علیرضا شریفی
ویراستار ادبی:
خانم فاطمه جهانگیری
حروفچینی و صفحه آرایی:
خانم مهناز مهاجر
 

نمایشگر یک مطلب

آدرس دفتر نشریه: تهران ، خیابان کارگر شمالی ، بین خیابان 15 و 16 ، دانشکده علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران، ساختمان آموزش ، طبقه اول، دفتر نشریه
تلفکس: مستقیم : 02188630002 
 

آدرس وبسایت و ایمیل نشریات: